Warsztaty Portret Autentyczny 19.05.2024

Dostępność: 1 miejsce
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 400,00 zł 1400.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kod produktu: DF8C-48808_20240315124555

Opis

Portret autentyczny to moja perspektywa, którą chcę Wam pokazać i której chcę Was nauczyć.
Moim celem nie jest krytykowanie retuszu, w końcu retusz to tez perspektywa, tylko inna.
Każdy z nas jest na nieco innym etapie fotografowania, sprawdzania i doświadczania co nam bardziej pasuje, co bardziej czujemy. Dlatego chciałbym zachęcić Was do sprawdzenia czym dla Was jest Portret Autentyczny.


Na moich warsztatach nie ma znaczenia, czy przed obiektywem usiądzie informatyk, pielęgniarka, dyrektor dużej instytucji czy pani sprzątająca. Przed obiektywem siada CZŁOWIEK. Rozmawiając z nim na tematy nieco głębsze niż pogoda, wakacje czy ulubiony smak lodów, możemy dotknąć sensu czyjegoś życia. Dzięki głębokiej autentycznej rozmowie możemy wydobyć, często specjalnie schowane albo uśpione emocje i złapać na zdjęciach wyjątkowe momenty. 

 

OPINIE UCZESTNIKÓW I EDYCJI WARSZTATÓW

Paweł Marszałek

Będąc w procesie odnajdywania własnego języka wizualnego, jestem na etapie fascynacji portretowania drugiej osoby. Postanowiłem przełamać własną nieśmiałość, biorąc udział w warsztacie Przemka, Portret Autentyczny, znając Jego dokonania z materiałów dostępnych w sieci oraz śledząc jego aktywność, w tym w mediach społecznościowych. Forma, w której odbywa się warsztat, pokazuje zarówno perspektywę z boku, jak i w procesie. O ile możliwość słuchania i podpatrywania warsztatu Przemka jest przyjemnością, z której można się uczyć, o tyle samo bycie w procesie dialogu oraz portretowania stawia przed osobą fotografującą wachlarz wyzwań, związanych z podtrzymaniem rozmowy, czy technicznym wykonaniem zdjęcia. Tu zawsze można polegać na sugestiach, podpowiedziach Przemka. Formuła odwrócenia ról i wcielenie się w osobę portretowaną daje możliwość doświadczenia, jak może się czuć osoba, która przychodzi do nas na portret, jest to w mojej ocenie coś zaskakującego, co odmienia pozytywnie percepcję całego spotkania. Z perspektywy czasu po warsztacie wiem, że wniósł on w mój narzędziownik fotografa dużą wartość i mogę ten warsztat polecić zdecydowanie osobom, które chcą podjąć się portretowania, jak i osobom, dla których zrobienie zdjęcia jest również pretekstem do rozmowy i poznania drugiej osoby.

 

 

Katarzyna Średnicka

Przez wiele lat nigdzie nie mogłam trafić na warsztaty, które zamiast technikaliów... uczą tego, jak przebijać się przez narośnięte warstwy ludzkiego braku akceptacji siebie. Jest mi przykro, gdy za każdym razem z dobrą intencją sportretowania czyjejś wyjątkowej różnorodności - słyszę "ja się nienawidzę na zdjęciach", "z tego i tak nic nie będzie" itp. Jak mam sprawdzić, że ta w zasadzie niecodzienna dla wielu sytuacja nie będzie przeszkodą na drodze do autentyczności? Jak mam przekonać obcą dla mnie osobę, że gramy do tej samej bramki? Przemek pokazuje jak to przełamać, jak zadać pytania, dotrzeć do człowieka i po prostu być jego ciekawym. Warsztaty nie są dla każdego. Raczej dla tych, którzy pragną czegoś głębszego w portrecie. Coś bardziej autentycznego. Którzy chcą prawdę o portretowanym człowieku - bez póz, masek i wyobrażeń na temat samego siebie. Ważną częścią programu jest....wystąpienie przed aparatem i zobaczenie tego, co czują Twoi bohaterowie, którzy oddają Ci cząstkę siebie. Teraz Ty oddasz cząstkę komu innemu :) To nie zawsze będą łatwe portrety, nie zawsze idealne jak karmi nas kultura. Czasem uśmiech, a czasem poleci łza. Tylko od Ciebie zależy, jak to poprowadzisz.

 

Przemyslaw Gawlowski

Cześć chciałbym się podzielić z Wami krótką opinią na temat warsztatu dotyczącego Portretu Autentycznego prowadzącego przez Przemka Chudkiewicza. Osobiście znałem tylko Przemka z komunikatów, jakie zamieszcza w Social Media, do momentu spotkania na warsztacie nie mieliśmy okazji wymienić nawet kilku zdań. Po zapoznaniu się z opisem warsztatu powiedziałem sobie, nie wiem, czy to jest do końca dla mnie, ale nie zaszkodzi spróbować. Odbiór samego spotkania był bardzo pozytywny. Wszystko zaczęło się od krótkiego wprowadzenia do pracy Przemka wraz z prezentacją jego zdjęć. Następnie mieliśmy okazję zobaczyć jak taki wywiad/ portret autentyczny odbywa się na żywo. Następnie każda osoba uczestnicząca miała możliwość przeprowadzenia kilku sesji portretu autentycznego. I było to bardzo naturalne. Pomimo pewnych obaw i na pewno braków płynących z braku doświadczenia. Same sesje przebiegały w mojej opinii gładko. I były bardzo satysfakcjonujące. Przypomniały mi też moje zupełne początki fotografii portretowej. Dlaczego robiłem wtedy zdjęcia? Bo sprawiało mi to satysfakcję i chciałem poznawać nowe ciekawe osoby. Warsztat z Przemkiem to jeden z najciekawszych elementów mojego rozwoju fotograficznego jak do tej pory. Widać w tym dużo serducha zarówno po stronie Przemka, jak i wszystkich uczestników. Nie jestem pewien czy będę tak pracować na co dzień, ale na pewno chciałbym wykorzystać tę metodę pracy podczas przyszłych sesji. Nie sposób też nie wspomnieć o pracowni, w której odbywało się spotkanie, na której punkcie absolutnie oszalałem, widziałem się w niej na dłużej. Podsumowując cały dzień spędzony we wspaniałym towarzystwie, pełen anegdot, wartościowych rozmów i też ciężkiej, ale satysfakcjonującej fotograficznej pracy? Aktywność? Na pewno otwiera głowy i spodoba się wielu osobom fotografującym innych.

 

Czego nauczysz się ode mnie?

 

  • jak robić autentyczne portrety

  • jak rozmawiać i otwierać ludzi przed obiektywem

  • jak pomoc osobie fotografowanej poczuć się swobodnie

  • jak przygotować osobę do sesji

  • jak kierować osobą przed obiektywem

 

Co zyskasz?

  • będziesz uczestnikiem sesji z portretem autentycznym - zobaczysz, jak rozmawiam i otwieram osobę przed moim aparatem

  • pokaże Ci, jak wygląda moja praca - cały workflow, wywoływanie i selekcję zdjęć

  • otworzysz się przed aparatem - pozwolisz innej osobie sportretować autentycznego siebie

 

Czym są dla mnie PORTRETY?

Kiedy przez 20 lat robisz ludziom zdjęcia, to znaczy, że lubisz to robić. A portrety zrozumiałem dopiero po tych 20 latach. No może ciut wcześniej. Docierało to do mnie, kiedy przed obiektywem słyszałem "jak mam stanąć?" czy "proszę mnie odchudzić". Czulem totalną niepewność tych osób w momencie ich obnażenia przed aparatem. Naturalnie wychodziło mi dawanie im poczucia bezpieczeństwa i akceptacji siebie w tej danej chwili, w tym momencie, kiedy się spotkaliśmy i dokonywałem tego aktu twórczego, jakim jest portret. 

A czym jest portret? Tak poetycko powiem, że to zdjęcie wizerunku danej osoby na materiał światłoczuły. Ale tak naprawdę jest to spotkanie i rozmowa. Kiedy ja albo inny fotograf, mamy za zadanie wykonać na sesji wiele portretów, to nie ma tam miejsca na tę prawdę i autentyczność. Wchodzimy wtedy w taki tryb taśmy i seryjności zdjęć. Jasne, to też będą portrety, zarejestrujemy światło i twarz. Pytanie czy jest to prawdziwy portret, ten autentyczny, pokazujący tego człowieka jakim jest, jakim widzi go fotograf i jak ten człowiek chce być postrzegany i sfotografowany.

Nie jest to łatwe. Wiem, ze nie wszyscy potrafią rozmawiać z ludźmi. Tutaj na pewno trzeba pokonywać własne bariery. Bo spotykałem fotografów, którzy w ogóle nie rozmawiali na sesjach - robili zdjęcia w ciszy. A dla mnie bardzo ważne jest właśnie to przełamanie ciszy, rozmowa, poznanie siebie, złapanie kontaktu, rozluźnienie fotografowanej osoby. Rozmowa jest kluczem do otwarcia człowieka, którego spotykam. 

 

Dlaczego te warsztaty są wyjątkowe?

Wymyśliłem takie warsztaty, ponieważ nie ma takich na rynku, większość “uczy” portretowania na 1 modelce przez 10 osób, często nawet bez rozmowy..


Cała wartość tych warsztatów to fakt, ze zapraszam 4 osoby, które będą sobie nawzajem robiły zdjęcia.
Bo jak mamy robić dobre portrety i oczekiwać otwarcia innych, skoro często sami nie potrafimy się otworzyć przed aparatem, nie potrafimy pokazać jacy naprawdę jesteśmy? Ja sam przez 19 lat bylem wiecznie poważny na zdjęciach i nie potrafiłem się uśmiechać. Jak masz otworzyć kogoś, skoro sam jesteś zamknięty i bezpiecznie ukryty za aparatem?

4 osoby na warsztatach zmierza się z robieniem portretów i otwieraniem się na bycie sfotografowanym - o to mi właśnie chodzi. Wiem, ze to będzie cudowne doświadczenie dla każdej z osób.

Chciałbym, żeby powstały z tego krótkie opowieści - od 3 do 10 zdjęć - nazwane PORTRETAMI. 

Na koniec warsztatów podzielimy się swoimi wcześniejszymi zdjęciami oraz portretami autentycznymi, które powstaną podczas warsztatów.

 

Kto będzie prowadził Warsztaty Portret Autentyczny?

Ja, HOODKEVITZ.

A kim jestem?

Jestem fotografem. Fotografuję od ponad 20 lat. Tyle czasu musiało upłynąć zanim zrozumiałem czym jest dla mnie fotografia. Sportretowałem między innymi Roberta Lewandowskiego, Szymona Hołownie czy Beatę Kozidrak. Pracowałem dla większości agencji reklamowych i domów produkcyjnych w Polsce, fotografowałem dla Centrum Nauki Kopernik, Lego, Costa Coffee, Nike, Visa, Gillette, T-mobile, Tyskie, Rexona, Grants, Orange, Microsoft.
Wieloletnia praca nad sesjami dla dużych marek składa się na moje ogromne doświadczenie. Wykonałem tysiące portretów. Najważniejsze dla mnie jest spotkanie z drugim człowiekiem i rozmowa. Według mnie to składa się na 90% zdjęcia. A reszta to światło i aparat. „Wabi Sabi” - piękno niedoskonałości - tego szukam w autentycznym portrecie.
Od maja 2021 ruszyłem z cyklem PORTRET AUTENTYCZNY, który jest zapisem spotkania i rozmowy, otwierania człowieka przed obiektywem. Wynikiem rozmowy są niezwykle autentyczne zdjęcia. Kliknij by obejrzec odcinek z Natalia Przybysz 

 

Gdzie się spotkamy?

Na warsztaty zapraszam Cie do mojej pracowni w Warszawie przy ul. Foksal

Jaki będzie dokładny rozkład jazdy?

Warsztaty 10.00 - 18.00

10.00 Dlaczego portret autentyczny.
11.00 Pokazowa sesja portretowa
12.00 Omówienie zadania do wykonania
13.00 przerwa obiadowa
14.00 Praca w parach - nauka autentycznego portretowania
16.00 Przegląd Twoich zdjęć wykonanych na warsztatach + wcześniejszych
17.00 Podsumowanie wnioski 

Do zobaczenia!

Rezygnacja z udziału w warsztatach 2 dni przed terminem spowoduje utratę 100% płatności.

W przypadku rezygnacji od 5 do 3 dni przed warsztatami, 50% opłaty przepada, ze względu na trudności w znalezieniu innego uczestnika za tak krótki czas. 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl